– Bajka terapeutyczna

Bajka zostanie stworzona dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. Zostanie wydana w formie broszurowej. Jest to propozycja metody pomagającej dziecku (4-9 lat) radzić sobie w trudnych sytuacjach. Bajki rozwijają wyobraźnię i zdolności twórcze dziecka, kształtują jego wrażliwość i poczucie estetyki, pomagają w uświadamianiu i wyrażaniu uczuć. Jest to działanie profilaktyczne, innowacyjne na naszym terenie, które przyczyni się do propagowania prawidłowych postaw rodzicielskich i metod wychowawczych.

Już jest! Powstała bajka dla najmłodszych. Piękna, kolorowa, krótka w treści, a jednocześnie zawierająca tak wiele uczuć. I co ważne: na początku bajki jest kilka słów do rodziców, gdzie czytamy po co możemy takie bajki tworzyć i jak.
Autor bajki: Katarzyna Barycka, autor komentarza: Magdalena Buczyńska.
Zaplanowano i wydrukowano 500 egz., przekazaliśmy je już do szkół, przedszkoli, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Strzelinie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strzelinie oraz do Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Strzelinie.
Mamy nadzieję, że za ich pośrednictwem trafi do jak największej liczby domów. Już słyszymy, że potrzebny będzie dodruk, że mało…

Back to top